0
Pravidelná setkání ve dvou – klíč k zapojení a odpovědnosti

Pravidelná setkání ve dvou – klíč k zapojení a odpovědnosti

23. července 2020

Pro udržování zapojení a zodpovědnosti vašeho týmu jsou klíčová setkání ve dvou. Pomocí těchto sedmi kroků je zařaďte mezi nástroje leadershipu, které vám pomohou tým motivovat a efektivně vést. 

Zřejmě namítnete, že máte moc práce a na setkávání s každým členem týmu zvlášť nemáte čas. Představte si každodenní shon, přesně ten zmatek, kvůli kterému nemáte na pravidelná setkávání čas, a zamyslete se nad tím, jak jsou v této atmosféře vaši lidé zapojení a jak zodpovědně přistupují k plnění svých úkolů. Mohlo by to být lepší? Nejsou právě pravidelná setkávání ve dvou tím, co by angažovanost a zodpovědnost mělo podněcovat? Jako když pro samotný spěch nemáte čas během jízdy zastavit na tankování a údržbu. Pak je jen otázkou času, kdy se motor zadře.

Pomocí těchto sedmi kroků zařaďte setkání ve dvou mezi nástroje leadershipu, aby se motor vašeho týmu nikdy nezadřel:

  1. Oznamte lidem v týmu, že setkání ve dvou pro vás mají nejvyšší prioritu.
  2. Udělejte z toho pravidelnou záležitost. Setkávejte se jednou týdně nebo alespoň měsíčně, pokud jste skutečně vytíženi.
  3. Naplánujte si v kalendáři setkání ve dvou na půl roku dopředu.
  4. Požádejte všechny v týmu, aby si předem připravili, co budete probírat.
  5. Nikdy tato setkání nerušte. Když je zrušíte, dáváte tím druhým lidem najevo, že pro vás nemají takovou důležitost. Objeví-li se něco naléhavého, přeložte setkání ve dvou na později tentýž den.
  6. Zkuste to pojmout i neformálně: u vaření kávy, na cestě k autu…
  7. Než skončíte, ujasněte si další kroky. To je předpoklad pro odpovědnost.

Pokud jsou pro vás setkání ve dvou nedotknutelná a děláte je efektivně, budete překvapeni, jakou měrou se odrazí na výkonnosti.

Rádi byste načerpali inspiraci a zlepšili setkávání ve dvou? Nebo dokonce tápate a nejste si jisti, co přesně by mělo být obsahem těchto setkávání? Nabízíme vám seznam otázek pro lepší setkání ve dvou.

100 plus 1 otázek