0

Co říkají generální ředitelé, kteří se pustili do změny firemní kultury.

24. února 2016

„Největší problém představovalo reaktivní chování lidí – porady bez výsledku, ztracené příležitosti… Ve chvíli, kdy se neochota, obviňování druhých a nespolupráce stanou součástí každodenní atmosféry, je nejvyšší čas s tím něco dělat."


Ředitelé firem RPC Promens Zlín, Robert Zatloukal a Banta Global Turkney, Jerzy Marcin Macko se shodují: „Vytvářet určitou firemní kulturu vyžaduje každodenní vědomou práci. Ukazovat smysl, příklady, propojovat je s konkrétními problémy a úkoly z praxe a vytrvat i ve chvíli, kdy ostatní ještě nevěří. Měníme chování lidí a to vyžaduje trpělivost. Již první změny vás ale přesvědčí, že toto úsilí má smysl. Lidé, kteří změnu přijmou, začnou být proaktivní, stávají se inspirací pro ostatní a jsou důležitou hybnou silou změny dál do firmy. Nakročený směr rozvoje lidí v pracovní a zároveň osobní rovině je správný a je základem pro kontinuální růst celé firmy."

Obě společnosti zavádí 7 návyků do každodenních procesů, komunikace a běžného chodu firmy -  semináři prošlo vedení a dále tento program postupně absolvují týmy zaměstnanců. Více v případových studiích.  

Vyslechli jsme příběhy z cesty za změnou firemní kultury dvou společností a zajímavé zkušenosti z řad hostů. Přijďte se inspirovat na další setkání, které proběhne 13. 10. v Praze v hotelu NH Prague City.