0

Lumír Šarman

Lumír Šarman
Konzultant, Master Trainer pro ČR a SR
7nzs8Wi7~fnxQOQ.~8Au27d9-orIO1p
+420  777 583 654
LinkedIn

Lumír Šarman je konzultantem FranklinCovey od roku 2006. Zaměřuje se hlavně na oblast dlouhodobého budování firemní kultury prostřednictvím osobní efektivity a správného leadershipu.

Předtím pracoval jako ředitel výrobního závodu společnosti KTC International. Působil také na různých pozicích ve firmě JITONA a.s. - naposledy jako zástupce ředitele logistického centra. Na počátku profesionální kariéry se věnoval zahraničnímu obchodu s velkými zemědělskými stroji a produktovému marketingu těchto zařízení. Je absolventem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Absolvoval stáže v USA, Anglii a Nizozemí.

V posledních letech Lumír spolupracuje především s firmami z oboru finančnictví, automotive a potravinářství. Velké projekty realizoval ve společnostech VÚB a.s. (Slovensko), KLEIN automotive s.r.o., a La Lorraine, a.s.

Lektorsky se Lumír zaměřuje na oblast osobní efektivity (7 návyků skutečně efektivních lidí, 5 rozhodnutí pro výjimečnou produktivitu, Prezentační dovednosti) a vedení lidí (6 klíčových kompetencí pro vedení týmu, 7 návyků pro manažery, 4 základní role leadershipu, Leading at the Speed of Trust).
Za dobu spolupráce s FranklinCovey si vyzkoušel také překládání z angličtiny. Výsledkem byla kniha Jak dosahovat předvídatelných výsledků v nepředvídatelných časech.
V místě svého bydliště na jihu Čech učil 20 let angličtinu, je editorem internetového časopisu Alternativa a deset let byl také zastupitelem. Spolu se svou ženou a třemi dětmi provozují rodinnou zmrzlinárnu. Mimo rodné češtiny, kterou považuje za nádherný jazyk, mluví dobře anglicky.

Motto:

„Nauč se, žij podle toho a pak to můžeš předávat dál.“ 

Články lektora

Produktivita v organizaci – co může udělat každý sám a co je potřeba dělat společně?
Mozek pod palbou aneb jak se z toho všeho nezbláznit a mít stabilní výsledky.
7 návyků, můj referenční rámec