0
Konzultant, Master Trainer pro ČR a SR

Lumír Šarman

Více než 15 let Lumír pracuje jako lektor a konzultant pro společnosti zabývající se výrobou a službami. Jeho specializací jsou programy rozvoje leadershipu na osobní, týmové a celofiremní úrovni.

Stále se uč, žij podle toho, co považuješ za správné,
a teprve pak to můžeš předávat dál.

působení ve FranklinCovey

Lumír je lektorem a konzultantem FranklinCovey od roku 2006. Zaměřuje se především na oblast dlouhodobého budování firemní kultury prostřednictvím správného leadershipu postaveného na principech. Firemní kultura je podle něj klíč ke všemu.

Lektorsky se zaměřuje na oblast osobní efektivity (7 návyků skutečně efektivních lidí, 5 rozhodnutí pro výjimečnou produktivitu, Prezentační dovednosti) a vedení lidí (6 klíčových kompetencí pro vedení týmu, 7 návyků pro manažery, 4 základní role leadershipu, Leading at the Speed of Trust). Jako Master Trainer vede tým lektorů FranklinCovey.

Za dobu spolupráce s FranklinCovey si vyzkoušel také překládání z angličtiny. Výsledkem byla kniha Jak dosahovat předvídatelných výsledků v nepředvídatelných časech

zkušenosti

Do roku 2006 Lumír pracoval jako ředitel výrobního závodu společnosti KTC International. Předtím působil v různých pozicích firmy Jitona – naposledy jako zástupce ředitele logistického centra. Na počátku své profesionální kariéry se věnoval zahraničnímu obchodu s velkými zemědělskými stroji a produktovému marketingu těchto zařízení. Je absolventem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Absolvoval stáže v USA, Anglii a Nizozemí.

klienti

V posledních letech Lumír spolupracuje především s firmami z oboru automotive, finančnictví a potravinářství. Velké projekty realizoval ve společnostech KLEIN automotive, Knauf, La Lorraine, Mondi a VÚB na Slovensku.

co o Lumírovi nevíte

V místě svého bydliště na jihu Čech učil 15 let angličtinu, má svůj vlastní blog a deset let byl také zastupitelem. Spolu se svou ženou provozuje od roku 2015 rodinnou zmrzlinárnu. Mimo rodné češtiny, kterou považuje za nádherný jazyk, mluví dobře anglicky.