0

Stephen R. Covey

24. 10. 1932−16. 7. 2012


covey3Dílo Stephena R. Coveyho

Dr. Covey je autorem řady uznávaných knih, včetně mezinárodního bestselleru 7 návyků skutečně efektivních lidí  (The 7 Habits of Highly Effective People), kterého se prodalo po celém světě přes 20 milionů výtisků ve 40 jazycích. K jeho dalším úspěšným knihám patří Krok za krokem – to nejdůležitější především (First Things First), Bez zásad nemůžete vést (Principle-Centered Leadership), 7 návyků šťastných rodin (The 7 Habits of Highly Effective Families), 8. návyk – od efektivnosti k výjimečnosti (The 8th Habit: From Effectivness to Greatness) a Jak dosahovat předvídatelných výsledků v nepředvídatelných časech (The Predictable Results in Unpredictable Times). 
 
Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí byla v roce 2002 označena časopisem Forbes jednou z deseti nejvlivnějších knih o managementu, které kdy vyšly. Průzkum časopisu Chief Executive Magazine ocenil tuto knihu jako jednu ze dvou nejvlivnějších knih 20. století v oblasti podnikání. 
 
 
 
 
Další titul, 8. návyk – od efektivnosti k výjimečnosti, ve Spojených státech vydaný v roce 2004, se dostal na vrchol několika žebříčků bestsellerů, které zveřejnily např. New York Times, Wall Street Journal, USA Today Money, Business Week nebo Amazon.com a Barnes & Noble. Této knihy se na celém světě prodalo přes milion výtisků. V roce 2006 byl 8. návyk společností Soundview Executive Book Summaries prohlášen za Nejlepší knihu o podnikání roku 2005.
 
Jeho předposlední publikací je kniha I ve mně je lídr (The Leader In Me), která pojednává o tom, jak 7 návyků a principy vedení sama sebe a druhých pomáhají ve výchově a vzdělání dětí a o zkušenostech základních škol, které tyto principy zavedly do výuky. Novinkou vydanou v USA na začátku roku 2012 je Třetí alternativa (The 3rd Alternative). Tato kniha ukazuje, jak překonat tradiční postupy řešení konfliktů a nalézat takové, jež uspokojí všechny zúčastněné strany a jsou založené na synergickém přístupu soupeřících stran − na tzv. třetí alternativě.
 


Fakta 

Stephen Covey získal pro rok 2012 druhou pozici v celosvětovém žebříčku nejvlivnějších profesionálů leadershipu - World´s Top 30 Leadership Gurus. Žebříček v dubnu zveřejnil server www.leadershipgurus.net. Osobnosti světové třicítky charakterizuje to, že vlastní  principy leadershipu využívají nejen k dosažení vynikajících výsledků svých firem, ale také k rozvoji a ovlivňování samotného leadershipu i dalších lídrů na celém světě.

V roce 2003 Dr. Covey získal cenu Fatherhood Award  udělovanou společností National Fatherhood Initiative, o níž říkal, že ze všech ocenění, která kdy získal, si tohoto vážil nejvíce (ocenění udělované osobnostem za příkladné, oddané a zodpovědné otcovství). Stephen R. Covey byl jmenován Řečníkem roku (Speaker of the Year), obdržel International Man of Peace Award, dále The National Entrepreneur of the Year Lifetime Award for Entrepreneurial Leadership za celoživotní přínos v oblasti vedení lidí v podnikání.

Organizačním odkazem Dr. Coveyho světu je Covey Leadership Center. Dne 30. května 1997 došlo k fůzi společností Covey Leadership Center a Franklin Quest a vznikla společnost FranklinCovey, vzdělávací a poradenská společnost, která je dnes zastoupena ve 140 zemích světa.

Dr. Covey byl bakalářem přírodních věd v oboru business administration na University of Utah v Salt Lake City a MBA v oboru business administration na Harvard University. Byl také držitelem deseti čestných doktorátů.

Učit druhé, jak žít podle zásad a jak podle zásad vést, se stalo jeho celoživotní prací.

Kompletní přehled publikací naleznete v našem e-shopu.