0

7 návyků šťastných dětí

Sean Covey

Nová kniha rodiny Covey, tentokrát pro děti a rodiče - o tom, jak naučit děti správným hodnotám a žít podle principů.

Inspirativní knížka s nádhernými kresbami pro všechny rodiče, kteří chtějí, aby si jejich děti osvojily správné hodnoty. Roztomilé postavičky z vesnice Sedm Dubů a jejich zábavné příběhy seznamují děti s nadčasovými principy obsaženými v 7 návycích skutečně efektivních lidí (Stephen R. Covey).

Každý ze sedmi příběhů názorně ilustruje příslušný návyk. Děti se v jednotlivých kapitolách 7-navyku-stastnych-deti_1_fulldozví, že lepší je sám převzít odpovědnost za vlastní život, jak jít za svými cíli, proč se vyplácí pravidlo „nejprve práce a potom zábava“, jak myslet a jednat, aby každý mohl vyhrát, k čemu je důležité umět správně naslouchat druhým, že společně lze dokázat více a proč žít vyváženým životem.

V „Okénku pro rodiče“ autor přidává ke každému příběhu svou zkušenost a přináší návrhy, jak s dětmi o příběhu hovořit a jak u nich příslušný návyk rozvíjet.
Ať už se děti ztotožní s medvědem Dobrákem nebo veverkou Sofií Sečtělou, určitě naleznou v některém z hlavních hrdinů i něco ze sebe samých. Úkoly pro děti vedou malé čtenáře a posluchače k tomu, aby se zamysleli nad tím, co sami mohou dělat jinak a lépe. To vše dětem umožní začít využívat 7 návyků ve vlastním životě.

7 návyků se opírá o účinné principy, jenž učinily život mnoha generací bohatším – o principy, jakými jsou odpovědnost, plánování, úcta k druhým, týmová práce a rovnováha. Tato prověřená filozofie je nyní dostupná nejenom dospělým, ale i dětem.  

Na autorových stránkách www.seancovey.com naleznete ke knize zábavné úkoly pro děti, hry a omalovánky.  

Přeloženo z anglického originálu The 7 Habits of Happy Kids. České vydání 2009 - FC Czech s.r.o., obchodní zastoupení pro FranklinCovey pro ČR a SR. 

Tématu 7 návyků se věnují také další publikace, které naleznete v našem e-shopu:
7 návyků skutečně efektivních lidí (Stephen R. Covey), 7 návyků šťastných rodin (Stephen R.Covey, zatím pouze v angličtině), 7 návyků úspěšných teenagerů (Sean Covey). 

Chcete pořídit knihu svým dětem? V našem e-shopu je otevřeno...