0

Inspirativní desetiminutovka - únor 2021

Tipy FranklinCovey pro efektivní leadership

Často se setkáváme s názorem, že se důvěra týká především vztahů v osobním životě a ve firmách je to jakýsi bonus, kterým se vedení zabývá, až přijdou výsledky a zbude čas. V posledních měsících je to slovo velmi skloňované – důvěra je velkou výzvou pro celou společnost, stojí na ní práce i vedení lidí na dálku, zvládání nejistoty a změn vůbec. Naše zkušenosti s klienty ve světě i u nás potvrzují, že důvěra je multiplikátorem výkonu, díky němuž se násobí schopnost realizace strategií a dosahování výsledků. Kulturu založenou na důvěře si může vaše firma vybudovat, existují postupy a lze ji i měřit. Začněte u vašich manažerů, lidé totiž nenásledují strategii, ale lídry, ke kterým mají důvěru. Budeme rádi, když najdete inspiraci v tipech níže nebo na našich webových stránkách.

Průvodce Důvěra I_6 způsobů_obálka

Inspirujte k důvěře

Úkolem lídra je dosahovat výsledků. A leadership je z velké části o inspirování lidí, aby o tyto výsledky společně usilovali. Co rozhoduje o tom, jestli se vám (lídrovi) podaří druhé motivovat k tomu, aby ze sebe vydali to nejlepší? 

STÁHNOUT PRŮVODCE

důvěra

Tři poznatky o důvěře,
které byste měli znát

Četné studie dávají důvěru v organizaci do souvislosti s větší mírou inovací, zapojením zaměstnanců a lepší finanční výkonností. Přesto je důvěra v dnešní době spíše vzácnou komoditou. 

PŘEČÍST ČLÁNEK

VyhořeníJste na nejlepší cestě k vyhoření? 6 tipů, jak tomu zabránit

Vyhoření je často důsledkem dlouhodobého přepracování, někdy ale se ukáže, že přepracování tím největším problémem není. Jak změnit některé zažité vzorce chování a předejít vyhoření? 

PŘEČÍST ČLÁNEK