0
Zjistěte si o svém cíli co nejvíce

Zjistěte si o svém cíli co nejvíce

5. března 2019

Nedostatek informací o cíli je jednou z největších překážek, které vám brání v jeho dosažení.

Zajít do fitness centra a snažit se rozpomenout na staré časy kdysi dávno při hodinách tělocviku, když vás v dětství nutili cvičit jakožto barometr pro efektivní a bezpečné cvičení – to není ten nejlepší způsob, jak toto dobrodružství odstartovat. Přátelé, pro většinu z nás už to je hodně, hodně dávno.

Nebudu to opakovat. Nechte minulost minulostí. Staré časy jsou pryč a při změně paradigmat musíte hledět do budoucna. Je čas na nový začátek. Nedovolte svému egu, aby vám v tom bylo na obtíž. Zaplatili byste za to a možná dost draho, ve formě narušení klíčových vztahů nebo – v tomto případě – trvalými zdravotními následky.

Momentálně se značná část mého koučování týká zdraví a jeden z největších problémů, se kterým mí klienti zápasí (z nějakého důvodu jsou to hlavně muži), je začít pomalu a postupně si vybudovat vyhovující návyk.

Řešením je nejprve se pořádně informovat.

Ať začínáte s novým cvičebním plánem nebo děláte jiné životní změny, než začnete, informujte se o tom. To je zásadní. Věnujte čas sběru co největšího množství informací o tom, co se snažíte změnit. Můžete číst knihy, navštívit seminář nebo si najmout profesionálního kouče či trenéra. Dělejte, co umíte, ale hlavně shromažďujte informace, abyste dokázali co nejlépe a nejproduktivněji uchopit svá nová paradigmata a chování. 

Chcete-li učinit trvalé změny v chování a neuhnout od svých předsevzetí, sledujte další články:

Více se o nadčasových principech dozvíte na semináři 7 návyků skutečně efektivních lidí.


O autorovi

Henry Lescaut je specialista na změnu chování (kouč a lektor) ve společnosti FranklinCovey. Henry má 30leté studijní i pracovní zkušenosti s lidským chováním jako profesionální policista, školitel a lektor, poradce, mediátor konfliktů na pracovišti a profesionální kouč. Má bakalářský titul ze sociologie a magisterský titul z koučinku na obchodní fakultě McColl School of Business Queens University, certifikát z Georgetown University na koučování a facilitaci leadershipu a je certifikovaným zpracovatelem nejrůznějších hodnocení, mimo jiné testu Clifton Strengths Finder, MBTI a FIRO-B nebo EQ-i 2.0 pro emoční a sociální inteligenci. V roce 2011 vydal knihu o prezentačních dovednostech a sebeprezentaci s názvem Present with Power, Punch, and Pizzazz (Prezentujte energicky, rázně a se šmrncem).