0

7 návyků

Již třicet let

Filosofie 7 návyků inspirovala miliony lidí po celém světě
k životním změnám. 

 

SRC1Kniha Stephena R. Coveyho 7 návyků skutečně efektivních lidí je od roku 1990 mezinárodním bestsellerem z prostého důvodu: nestaví na trendech a populární psychologii, ale zaměřuje se na nadčasové principy jako jsou zodpovědnost, vize, integrita, empatie, spolupráce, rovnováha a další. Na základě této publikace vznikl rozvojový program 7 návyků skutečně efektivních lidí, který dnes zahrnuje zkušenosti společnosti FranklinCovey získané za tři desetiletí spolupráce s organizacemi po celém světě a patří ke špičkovým řešením v oblasti osobního rozvoje, vedení sebe sama i druhých.  

 Logo 7N 30 let green           logo 7N program green              Top Leadership Training Companies 2020Jak můžete 7 návyků vnést do svého života?

Na jednom místě jsme shrnuli nabídku inspirace:

Průvodce 1_titulka

1. Buďte více proaktivní 

Naučit se být iniciativní vám i po malých krocích pomůže dosahovat výsledků a naplňovat velké cíle. Stáhněte si průvodce a nechte se inspirovat našimi tipy, jak rozvíjet proaktivitu – ať už ohledně práce s týmem nebo v osobním životě.

ZÍSKAT PRŮVODCE

.

Průvodce 2_titulka

2. Naučte se skutečně naslouchat

Dokážete-li při osobních rozhovorech nebo virtuálních poradách opravdu naslouchat, podaří se vám lépe napojit na lidi v týmu, kolegy i zákazníky. Nechte se inspirujte naším průvodcem s tipy pro efektivnější komunikaci.

ZÍSKAT PRŮVODCE

aktivita-batoh-batuzkar-669006_reversed_orez

3. On-line workshop pro absolventy 

Všem absolventům 7 návyků nabízíme devadesátiminutová virtuální setkání a sdílení zkušeností s ostatními účastníky a pomoc s implementací programů do každodenního života.

VÍCE O WORKSHOPU

 

Čtyři dimenze obnovy_titulka_ořez

4. Jak ostříte pilu?

Zamyslete se nad tím, jak o sebe pečujete. Obnovujete energii své mysli, ducha, těla i vztahů? Děláte to pravidelně a důsledně? K zamyšlení využijte pomůcku Čtyři dimenze obnovy.


STÁHNOUT POMŮCKU
PRO VYVÁŽENOU OBNOVU SIL


5. Nejpopulárnější video S. R. Coveyho

V tomto již klasickém videu Zelený a čistý Stephen R. Covey vysvětluje, jak pomoci každému členovi týmu převzít zodpovědnost za výsledky a jak růst pomocí dohod výhra-výhra.

DALŠÍ VIDEA

habit 3_OŘEZ 2

6. Připomeňte si návyky a principy, na kterých stojí.

Návyky představují proces růstu a vedou nás od závislosti přes nezávislost až k vzájemnosti − od osobního úspěchu (návyky 1, 2 a 3) ke společnému vítězství (návyky 4, 5 a 6). Návyk 7, princip vyvážené obnovy, zastřešuje všechny ostatní.

NÁVYKY EFEKTIVIT
Y

 

7 Habits Coach7. Kouč 7 návyků – video seriál

Lídři FranklinCovey, J. Colosimo a T. Davis, vám 7 návyků představí v desetidílné sérii videí. Ukážou vám, jak mohou být tyto návyky užitečné nejen v dobách změn a nejistoty. Videa jsou v angličtině.

ZHLÉDNOUT VIDEA

7nav-deti-01-orez_web

8. Nadčasové principy aplikujte ve všech vašich životních rolích

Principy efektivity jsou univerzální – stejně jako přírodní zákony platí vždy a všude ať chceme nebo ne.

PODÍVAT SE NA KNIHY


9. Otevřený seminář 7 návyků 

Rozvojový program 7 návyků skutečně efektivních lidí přináší znatelné změny v přístupu k práci a výsledkům, ke spolupráci a k fungování týmů a celé organizace.

VÍCE O SEMINÁŘI

 

7 návyků - Průvodce Využíváte efektivně svůj čas

10. Vybírejte, čemu věnujete čas

V dobách nejistoty je ještě důležitější si vědomě určovat agendu místo toho, abyste jen reagovali na všechny úkoly, které vám zkříží cestu. Budete tak schopni efektivněji reagovat na nepředvídané události. Inspirujte se naším průvodcem.

ZÍSKAT PRŮVODCE

Co nám brání nasluchat obrázek

11. Autobiografické naslouchání vs. empatické

Jaký dopad má na vaše vztahy nebo na výsledky, když nasloucháte se záměrem odpovědět? A jaký dopad má, když nasloucháte se záměrem porozumět?

STÁHNĚTE SI OTÁZKY K ZAMYŠLENÍ

V čem vás 7 návyků inspirovalo

12. V čem 7 návyků inspirovalo vás?

Přečetli jste knihu, absolvovali seminář – nedávno, před lety? Změnilo vás to v něčem? Pomohl vám jiný pohled nebo přístup něčeho dosáhnout? Pokud budete ochotni se o svou zkušenost podělit, odměníme vás inspirací k vytvoření osobního poslání.

NAPIŠTE NÁM

Sdílení lektorů FranklinCovey

Přečtěte si inspirativní texty našich lektorů o jejich zkušenostech se 7 návyky.

Logo 7N 30 let blue

7 návyků, můj referenční rámec

Lumír Šarman
Konzultant a lektor FranklinCovey 

Logo 7N 30 let black

To nejlepší, co lidem můžeme dát

Gerhard Knop
Konzultant a lektor FranklinCovey

Logo 7N 30 let green

7 návyků k získání zkušeností

Zoltán Demján
Konzultant a lektor FranklinCovey

 

Má 7 návyků v dnešní době stejný význam jako před 30 lety?
Jednoznačně ano, dnes jsou relevantnější než kdy dříve. Čím větší změna, tím náročnější výzvy a tím naléhavěji nabývá 7 návyků na významu. Vycházejí totiž z principů efektivity, které jsou neměnné.
 Sean Covey